Timofej Savvits Sergejeff, 18591936 (aged 77 years)

Name
Timofej Savvits /Sergejeff/
Surname
Sergejeff
Given names
Timofej Savvits
Also known as
Timo Sirkeinen
Birth January 14, 1859
MarriageMarina Aggejevna SergejeffView this family
July 12, 1885 (aged 26 years)

Birth of a daughterIda Sergejeff
May 31, 1889 (aged 30 years)

Death of a wifeMarina Aggejevna Sergejeff
January 7, 1921 (aged 61 years)
Migration

Death February 23, 1936 (aged 77 years)
Family with Marina Aggejevna Sergejeff
himself
pserts186201.jpg
18591936
Birth: January 14, 1859IK Uhtua
Death: February 23, 1936Finland Virrat
wife
pserts186201.jpg
18621921
Birth: February 2, 1862 25 28IK Uhtua
Death: January 7, 1921Finland Virrat
Marriage MarriageJuly 12, 1885
4 years
daughter
pmantr187401.jpg
18891960
Birth: May 31, 1889 30 27
Death: September 18, 1960Finland Virrat
Media object
Media object
Note

Perhekuva. Vasemmalta tytär Ida Sergejeff, myöh. Manner, isä Timo Sergejeff, myöh. Sirkeinen ja äiti Maria (Marina) Sergejeff, myöh. Sirkeinen, o.s. Sergejeff (Mikko Sirkeisen sisar) v. 1904 tai 1905 kuvattuna USA:ssa Wyomingin osavaltiossa. Kuvan on ottanut valokuvaamo J.A.Pohjola, Kemmerer, Wyoming.

Kahden perheen kuva. Vasemmalla perhe, jossa isä Mikko Sergejeff, myöh. Sirkeinen (seisomassa), äiti Maria Sergejeff, myöh. Sirkeinen, o.s.Rodionoff (istumassa), lapset Niilo Sergejeff, myöh. Sirkeinen (sylissä) ja Jussi Sergejeff, myöh. Sirkeinen (edessä). Oikealla perhe jossa seisomassa tytär Ida Sergejeff, myöh. Manner, istumassa äiti Maria (Marina) Sergejeff, myöh. Sirkeinen, o.s. Sergejeff (Mikko Sirkeisen sisar) ja isä Timo Sergejeff, myöh. Sirkeinen. Kuva on otettu v. 1904 tai 1905 USA:ssa Wyomingin osavaltiossa. Kuvan on ottanut valokuvaamo J.A.Pohjola, Kemmerer, Wyoming.

Media object
Note:
Media object
Note: